22 kwietnia 2015 roku w Myślenicach odbył się Finał Wojewódzki Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Ogromny sukces wywalczyli uczniowie z naszej szkoły, zdobywając w silnie obsadzonym turnieju 2. miejsce. Mistrzem województwa została Szkoła Podstawowa nr 155 z Krakowa.

Tak wspaniały wynik nie byłby możliwy, gdyby nie praca z młodzieżą pana mgr Szczepana Smolenia, który skupiając na dodatkowych zajęciach z piłki siatkowej uczniów z klas szóstych, ponownie doprowadził naszą szkołę na podium. W skład medalowego teamu weszli: Bartłomiej Ciuruś, Oskar Piwowarski, Dawid Hebda, Jakub Widła, Remigiusz Mietła, Wojciech Zachara, Szymon Licak, Mateusz Bolek, Mateusz Łanocha, Norbert Nowak, Nikodem Nowak, Kacper Fijałkowski i rodzynek z piątej klasy Kacper Cierniak.

Droga do finału była długa jednak początki były łatwe i przyjemne, gdyż eliminacje gminne i powiatowe nie przysporzyły naszej ekipie żadnych trudności. Na etapie rejonowym jedynie rywale ze Szkoły Podstawowej w Woli Rzędzińskiej mogli nawiązać równorzędną walkę z naszymi siatkarzami lecz i oni zostali pokonani.

drużyna

Kolejność medalowa finału wojewódzkiego:

1. PSP 155 Kraków

2. PSP 2 Brzesko