W minionym roku szkolnym swoją działalność zakończył nowy projekt innowacji pedagogicznej o charakterze programowo – organizacyjnym. Skupiał on w swoich szeregach uczniów klas I-III, którzy w latach 2014-2017 uczęszczali na dodatkowe zajęcia z pływania. Realizatorami innowacji byli mgr Urszula Kural i mgr Marcin Gromadzki, a zamiennie grupę dziewcząt prowadziła mgr Magdalena Mardoń.

Celem powstania grupy była m. in. nauka podstawowych stylów pływackich, wyłonienie przyszłych reprezentantów szkoły, udział w zawodach szkolnych i międzyszkolnych oraz promocja sportowego i zdrowego stylu życia.
W takcie trzech lat istnienia grupy przewinęło się ponad sześćdziesięciu uczniów, którzy na brzeskiej pływalni uczyli się techniki pływania w stylu dowolnym, grzbietowym i klasycznym. Ponadto poznawali tajniki nurkowania jak i uczyli się skoku startowego ze słupka. Swoje umiejętności młodzi pływacy prezentowali w rywalizacji międzyszkolnej, uczestnicząc w zawodach organizowanych przez BOSiR (w listopadzie z okazji Święta Niepodległości jak i w maju z okazji Dnia Flagi RP), w zawodach organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Sekcji BOSiR (cykl czterech mitingów „Sprawni przez cały rok”) oraz w zawodach wchodzących w kalendarz Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Widząc jakie postępy w nauce pływania poczynili nasi podopieczni, patrząc na ich wyniki uzyskane w zawodach, ciesząc się pozytywną opinią rodziców na ten temat – po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi – od początku roku szkolnego 2017/2018, będziemy kontynuować zajęcia z młodymi sportowcami przez cały czas trwania ich edukacji w szkole podstawowej.
Dodatkowo o początku roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęła działalność kolejna grupa, w skład której weszli uczniowie klas pierwszych. Zajęcia te prowadzą mgr Magdalena Mardoń, mgr Magdalena Sajdak oraz mgr Marcin Gromadzki.

{gallery}ssp{/gallery}