W dniach 02 – 04 marca 2016r. miały  miejsce szkolne rekolekcje. Nasze dzieci przygotowywały się do nich już wcześniej , przystępując do konkursu plastycznego ph. „Bilet do nieba”.  Wpłynęło 120 przepięknych prac. Można je było podziwiać na hallu głównym szkoły. Każdy z uczestników został doceniony i otrzymał nagrodę. Wręczenie upominków miało miejsce  w drugi dzień rekolekcji.

W pierwszym dniu na sali gimnastycznej uczniowie obejrzeli spektakl pod tym samym co konkurs tytułem „Bilet do nieba”  w wykonaniu uczniów klasy 6c z koła teatralnego. Spektakl napisała i przygotowała z młodymi aktorami ich wychowawczyni Agata Podłęcka.  Piosenki do sztuki wykonywała dziecięca scholka „Ziarenka nadziei” pod batutą pana Andrzeja Gicali we współpracy z panem Danielem Majcherem. Klasa 6c poprowadziła również  następnego dnia drogę krzyżową.

Każdego dnia dzieci uczestniczyły w kościele we mszach świętych i naukach głoszonych przez księdza rekolekcjonistę.  Nad całokształtem czuwali ks. Zbigniew Baran i siostra Elżbieta.

{gallery}rekolekcje_2016{/gallery}