Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w internetowym  “Teście wiedzy SKO” (dotyczy uczniów do 13 roku życia)

Każdy może spróbować swoich sił.
Więcej szczegółowych informacji na stronie:
1. Czym jest „Test wiedzy SKO”?

To test sprawdzający Twoją znajomość tematów opisywanych w materiałach edukacyjnych SKO. Będzie można rozwiązać go w formie elektronicznej lub papierowej (w przypadku trudności z dostępem do urządzenia z internetem). W teście znajdziesz pytania dotyczące między innymi: oszczędzania, zdrowego stylu życia, ekologii, cyberbezpieczeństwa.

2. Kto może wziąć udział w „Teście wiedzy SKO”?

Wszystkie dzieci, które nie ukończyły 13 lat. Również te, które nie posiadają konta SKO (pod warunkiem, że ich szkoła uczestniczy w programie SKO PKO Banku Polskiego).

3. W jaki sposób najlepiej przygotować się do „Testu wiedzy SKO”?

W przygotowaniu się do testu pomoże Ci specjalnie przygotowany sylabus. Znajdziesz w nim zagadnienia, które mogą pojawić się w teście oraz wskazówki, gdzie szukać potrzebnych informacji. Jeśli zapoznasz się z materiałami SKO, rozwiązanie testu będzie dla Ciebie ciekawym i przyjemnym doświadczeniem :-).

Sylabus -> kliknij

link do Sylabusa:   https://www.pkobp.pl/media_files/76b83222-8de5-440a-bd79-f1cf5a3778bc.pdf

„Test wiedzy SKO” odbędzie się w terminie 19-25 kwietnia 2021 r. Będzie go można rozwiązać w formie internetowej – bez konieczności wychodzenia z domu (np. na komputerze, telefonie) lub papierowej (w przypadku trudności z dostępem do urządzenia z internetem).
img

Czy wiesz, dlaczego warto wziąć udział w „Teście wiedzy SKO”? Dzięki udziałowi w teście:

1. Zdobędziesz wiedzę oraz praktyczne umiejętności dotyczące np. tworzenia bezpiecznych haseł w internecie, zdrowego odżywiania, sposobów na oszczędzanie: pieniędzy, wody, prądu.

2. Sprawdzisz się i na podstawie wyniku wyświetlonego na końcu testu dowiesz, jak dobrze znasz tematykę edukacyjną SKO.

3. Spędzisz miło czas.

4. Pomożesz swojej szkole w zdobyciu punktów w „Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli”.

5. Otrzymasz dyplom „Mistrza wiedzy SKO” :-).

„Test wiedzy SKO” będzie trwał 7 dni. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę, możesz do niego przystąpić więcej niż 1 raz. Wystarczy, że za każdym razem wpiszesz nową nazwę użytkownika, a system wylosuje dla Ciebie kolejne pytania. Im więcej razy rozwiążesz test, tym więcej się nauczysz. I o to chodzi :-).

Ważne: test będzie można rozwiązać korzystając z wielu popularnych przeglądarek internetowych za wyjątkiem przeglądarki Internet Explorer

Informacje o teście znajdują się także na szkolnym blogu SKO:
https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-2-brzesko/