5 listopada 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ph. „W hołdzie bohaterom”, w którym brali udział uczniowie klas integracyjnych. Uczestnicy zaprezentowali przygotowane przez siebie wiersze związane z tematyką patriotyczną w dwóch kategoriach: klasy 1-3 oraz 4-8. Przy ocenie brane były pod uwagę dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, płynność deklamacji, interpretacja utworu i świadome użycie środków ekspresji oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wszyscy recytujący bardzo dobrze zaprezentowali się podczas występu.

Podczas apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w dniu 8 listopada 2019 roku nastąpiło podsumowanie konkursu. Zwycięscy i wyróżnieni uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów.