W jubileuszowym  piątym  „Jesiennym  rajdzie  liścia”,  którego organizatorem był dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach oraz drużyna harcerska „Leśna dziatwa” wzięło  udział pięć drużyn.  Hasłem przewodnim tegorocznej wyprawy było „100 harcerzy na 100 lecie niepodległości”.

Corocznym celem harcerskiej wędrówki jest cmentarz wojenny nr 279 – Dziekanów-Sterkowiec, gdzie pochowano żołnierzy armii austriackiej i rosyjskiej, którzy zginęli w walkach na okolicznych terenach w dniach 19-22 listopada 1914 roku. W poniedziałkowy, mglisty poranek, grupa harcerzy została podzielona na patrole, które podczas wędrówki ze śpiewem na ustach musiały się zmierzyć  z trzema  zadaniami – krzyżówką, napisem z darów lasu oraz jesiennym bukietem. Po przybyciu na miejsce, druh Piotr przytoczył krótką historię cmentarza, po czym wszyscy zabrali się do jego porządkowania. W nastroju powagi i zadumy został odczytany Apel Poległych, a następnie delegacje zapaliły znicze przed głównym pomnikiem, na którym widnieje napis „UNS KAM DER FRIEDE EILIGER ALS EUCH”(Do nas pokój zawitał wcześniej niż do was). Na zakończenie wszyscy odśpiewali modlitwę harcerską. Przepełnieni dumą z należycie spełnionego obowiązku młodego patrioty udaliśmy się w drogę powrotną. Na miejscu czekała na nas gorąca herbata i kiełbaska przygotowana przez niezawodnych rodziców. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali sprawność harcerską „Trampa”, a zwycięskie patrole nagrody niespodzianki.

Udział w rajdzie zaliczyli:
– DH im. „Hubala” przy PSP nr 2 w Brzesku (opiekun pwd. Marcin Gromadzki, Urszula
Kural)
– DH im. „Starzyńskiego” przy PSP nr 2 w Brzesku (opiekun pwd. Marcin Gromadzki,
Urszula Kural)
– DSH „Fatamorgana” przy PSP nr 2 w Brzesku (opiekun pwd. Marcin Gromadzki, Urszula
Kural)
– próbna „Drużyna Wędrownicza” z Zespołu Szkół nr 1 w Brzesku (opiekun pwd. Piotr
Krawczyk)
– patrol DSH „Zaborowskie Dęby” przy PSP w Zaborowie (opiekun phm. Piotr Krawczyk)
– DH „Leśna Dziatwa” przy PSP w Mokrzyskach (opiekun dh Marek Bochenek).