6 maja 2014 r. klasa IV a odbyła „podróż w czasie” do starożytnej Grecji. Grupa przyrodników wygłosiła wykład na temat  geografii i przyrody tego państwa. Z kolei grupa architektów zaprezentowała najbardziej znane greckie zabytki. Jeden z uczniów przygotował nawet makietę Partenonu. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w obradach zgromadzenia ludowego. Grupa teatralna przedstawiła inscenizację mitu o puszcze Pandory oraz zaprosiła nas do greckiego tańca sertaki, czyli Zorba Dance.

Punktem kulminacyjnym tej niezwykłej wyprawy w czasie była uczta w stylu greckim przygotowana przez jednego z uczniów. Zaserwowano nam: sałatkę grecką, chlebki pita z sosem tzatziki,  gyros  a na deser przepyszne ciasteczka z płatkami migdałów i figami. W tle rozbrzmiewała grecka muzyka ludowa. Wszystkim uczniom oraz rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia, serdecznie dziękujemy.

{gallery}starozytna_grecja{/gallery}