Mottem przewodnim drugiego turnusu Letniego Biwaku Harcerskiego, który w dniach 21-25 sierpnia 2017 r. odbywał się w ośrodku ZHP w Piaskach Drużkowie było hasło „W zdrowym ciele zdrowy druh II”. Sportowy charakter obozu był kontynuacją zeszłorocznego spotkania pod takim samym tytułem.

Komendantka obozu phm. Renata Rożkowicz na ten czas zaplanowała ciekawe atrakcje: olimpiadę sportową, wycieczki piesze i autokarowe, spotkanie ze sportowcami (młodzieżowi mistrzowie Polski i medaliści w biegach górskich bądź przełajowych Paulina Górak, Oliwia Sowa i Radosław Chojecki) czy też wizyta łucznika.
W trakcie trwania obozu harcerze m.in. zwiedzili pobliskie miasto Czchów, udali się w całodniową, autokarową wycieczkę do Bruśnika, Polichtów oraz Ciężkowic gdzie zwiedzaliśmy Skamieniałe Miasto. Jednak największą atrakcją był wyjazd do Krakowa w celu pobicia Rekordu Guinnessa w jednoczesnym podbijaniu piłki do siatkówki. Próba się udała i rekord zatrzymał się na liczbie 1806 uczestników.
Nad uczestnikami letniego biwaku (druhny i druhowie z Brzeska, Zaborowa, Mokrzysk, Jasienia i Radłowa), pieczę sprawowała komendantka phm. Renata Rożkowicz, druhem oboźnym był pwd. Marcin Gromadzki. Ponadto w skład kadry weszli phm. Maria Rudnik, pwd. Jolanta Król, dh Barbara Nawalaniec, dh Alicja Pawlina oraz phm. Piotr Krawczyk.

{gallery}zdrowydruhII{/gallery}