Słownik tłumaczy, że decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każdą powierzchnię: drewno , metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej.
Dla klasy 4d wraz z wychowawczynią Agatą Podłęcką był to czas cudownej zabawy, fantastyczny sposób spędzenia czasu i znakomita możliwość twórczej samorealizacji na warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku.

Uczniowie zwykłe styropianowe kule przerabiali na coś zupełnie nowego i magicznego! A że był to okres przedświąteczny, powstały urocze bombki na choinkę, niczym nie ustępujące wykwintnym produktom sklepowym. Dzieci same były rzemieślnikami, ręcznie wykonały ozdoby choinkowe, wkładając w pracę ogrom serca i kilogramy cierpliwości. Efekt końcowy był fantastyczny, jednak prowadziły do niego staranność, dokładność, ostrożność, wytrwałość i zachowanie porządku. Dzieci krok po kroku wypełniały polecenia pań instruktorek i ani przez moment nie zniechęciły się. Satysfakcja, uśmiech na twarzach i zadowolenie po warsztatach były najlepszym dowodem na to, że warto takie zajęcia organizować dla najmłodszych. Zajęcia rozwijają bowiem zdolności manualne, wyobraźnię, poczucie estetyki i co najważniejsze odrywają od magicznych ekranów wszelkich urządzeń elektronicznych.

{gallery}decou4d{/gallery}