Tradycyjnie w okresie przedświątecznym świetlicę szkolną w PSP2 w Brzesku odwiedziła pani Teresa Turek – emerytowana nauczycielka z grupą „Nasza Chata”, mającą siedzibę w Tymowej.
Członkowie grupy przeprowadzili warsztaty plastyczno-techniczne z wychowankami szkoły. Zaprezentowali różne techniki zdobienia pisanek. Wykonano także piękne kwiaty wiosenne z różnokolorowej bibuły, ozdobne flakony szklane, drzewka szczęścia i tym podobne.

Z kwiatów zostały wyczarowane urocze palmy, a pozostałe dzieła przeznaczono na kiermasz. Goście zaprezentowali swoje różnorodne talenty i uzdolnienia: śpiewali piosenki, recytowali znane wiersze słynnych autorów, odgrywali scenki, naśladując przy tym postaci
z bajki „Kot w butach”. Spotkanie to miało charakter nie tylko humorystyczny, ale przede wszystkim towarzyszyła mu radosna twórczość oraz spontaniczność. Dzieci pomagały sobie nawzajem, wykazywały się swoimi umiejętnościami, poznając przy tym nowe techniki plastyczne.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Członkowie grupy „Nasza Chata” zostali przez wychowanków odebrani bardzo pozytywnie, a wręcz potraktowani jako ich dziadkowie. Nie tylko dzieci, ale również wychowawcy świetlicy 
z wielką niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z udziałem osób wyróżniających się tak niesamowitą pasją związaną z pracami manualnymi.

{gallery}nasza_chata{/gallery}