Publiczna Szkoła Podstawowa w Buczu już 16 raz była organizatorem konkursu ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII dla uczniów klas  V i VI szkół podstawowych z gminy Brzesko. Patronat nad konkursem objął burmistrz Brzeska. 
Uczniowie biorący udział w konkursie pisali dyktando oraz test.

W dyktandzie zmagali się z licznymi trudnościami ortograficznymi, a test wymagał poprawności językowej i zastosowania wiedzy w praktyce. Zarówno test, jak i dyktando zawierały niemało pułapek, ale i z nimi uczniowie poradzili sobie po mistrzowsku. Tytuł WICEMISTRZA ORTOGRAFII 2017 zdobył ANTONI DZIEŁAK z naszej szkoły, uczeń klasy VI a.
 W rozdaniu nagród uczestniczył burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, pani dyrektor szkoły w Buczu oraz radny z Bucza Piotr Wyczesany. Wręczając nagrody i okolicznościowe dyplomy, gratulowali wszystkim uczestnikom wiedzy. Życzyli też uczniom dalszego rozwoju, a nauczycielom przygotowującym uczniów podziękowali za pracę.
Gminny konkurs ortograficzny to duże przedsięwzięcie organizacyjne dla szkoły. Na stałe wszedł do kalendarza imprez szkoły oraz działań gminy. Cieszy się dużym powodzeniem wśród uczestników bo promuje wiadomości i umiejętności uczniów.

{gallery}wicemistrz_ort2017{/gallery}