Od 31 stycznia w holu szkoły podstawowej na parterze dostępna jest wystawa pt. „Polacy na Syberii”. Dzięki życzliwości Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Krakowie we współpracy z paniami: mgr Dorotą Pstrąg i Magdaleną Sowa została udostępniona wystawa upamiętniająca losy Polaków zesłanych na Syberię podczas II wojny światowej. Prezentuje osobiste dokumenty osób zesłanych, ich próby dołączenia do Armii Andersa oraz powroty repatriantów do kraju po zakończeniu wojny. Ogromną rolę w upamiętnianiu losów tych ludzi odgrywa Związek Sybiraków, który prezentuje w wystawie swoją działalność. Jest to wspaniała okazja, aby zwrócić uwagę młodzieży na pamięć o losach Polaków, którzy zostali zesłani do obozów na dalekiej Syberii i bardzo często w zderzeniu ze straszliwymi obozowymi warunkami oraz surowym klimatem, już nigdy nie powrócili do ojczyzny.
Wystawę można oglądać do 5 marca.
Serdecznie zapraszamy.