21 listopada 2014 roku w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Perły Regionu”, który okazał się bardzo udany dla uczennic z naszej szkoły. Na zaproszenie organizatorów: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku odpowiedziało 12 szkół podstawowych z naszego regionu i dwa gimnazja: PG nr 1 z Brzeska i PG z Jadownik.

37 uczniów ze szkół podstawowych i 6 z gimnazjów walczyło o tytuł najlepszego recytatora w kategoriach wiekowych: klas czwartych, piątych, szóstych i gimnazjalnych. Uczniowie na konkursie nie tylko recytowali, ale mieli możliwość wziąć w ogień krzyżowy pytań zaproszonych na spotkanie poetów ziemi brzeskiej: Annę Gaudnik, Helenę Kural, Agatę Podłęcką, Tadeusza Puzię i Dariusza Dzierwę. Uczestniczyli również w warsztatach poetyckich.

Jury w składzie: Maria Marek – dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Brzesku – przewodnicząca oraz panie: Karina Legutek i Teresa Kwaśniak przyznało m.in.

na poziomie klas czwartych: II Milenie Kuta z kl.4a (opiekun – pani Ewa Karaś),

na poziomie klas piątych: I miejsceMagdalenie Dudek z kl. 5b, II miejscePatrycji Serafin z kl. 5c (opiekun obu uczennic – pani Agata Podłęcka),

na poziomie klas szóstych: II miejsceMartynie Nalepce z kl. 6b (opiekun – pani Agata Podłęcka).

Udział w konkursie wzięła również jeszcze jedna uczennica klasy 6b – Wiktoria Dębińska, która równie pięknie recytowała i reprezentowała naszą szkołę.

Wszystkim dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz kolejnych przygód z pięknym poetyckim słowem.

 

Poniższe zdjęcia wykonała pani Anna Gaudnik. Całą galerię jej zdjęć można oglądać na www.brzesko.ws

{gallery}perly_reg{/gallery}