17 kwietnia 2015 r. odbył się w naszej szkole  XV   KONKURS WIEDZY O ZIEMI BRZESKIEJ organizowany przez Szkolne Koło Przyjaciół Ziemi Brzeskiej. W tym roku honorowymi gośćmi  byli przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku:  p. Cecylia Jabłońska ,  p. Jerzy Wyczesany oraz p. Jacek Filip, którzy zasiedli w jury wraz z p. dyrektor Urszulą Białką, p. dyrektor Marią Kieć  i p. mgr Bogumiłą Szymańską.

 

Do zmagań konkursowych stanęły  trzyosobowe drużyny reprezentujące klasy III i V, które wykazały się naprawdę dużą wiedzą  na temat Brzeska i okolic, do czego zapewne przyczynili się  ich wychowawcy . Uczniowie klas V przedstawili  również  sylwetki sławnych krajan: Edmunda Łasińskiego, Kazimierza Zająca i JózefaCzerneckiego oraz zaprezentowali plakaty pod hasłemPSP nr 2- 30 lat minęło. Z kolei uczniowie z klas III rozpoznawali zabytkowe budynki przedstawione  na pocztówkach.

 

Po podsumowaniu punktacji okazało się, że  w kategorii klas III  I miejsce zajęły ex aequo  klasy IIIa i IIIb, a wsród starszych kolegów triumfowali uczniowie klasy V a.

 

Wszystkim gratulujemy świetnych wyników , dziękujemy za udział w konkursowych zmaganiach!!!!

{gallery}konkurs_brzesko{/gallery}

 

O naszym konkursie możecie również przeczytać na stronie portalu brzesko.ws:

Kliknij tutaj