19 maja 2016r. o godz. 10.00 w PSP nr 2 w Brzesku rusza już VIII Wielki Maraton Czytania – tym razem pod hasłem „RADOSNE DZIECIŃSTWO”, który trwać będzie całą dobę. To wyjątkowy maraton, ponieważ zyskał on HONOROWY PATRONAT MAŁŻONKI PREZYDENTA RP AGATY KORNHAUSER – DUDY. Dzieciaki wraz z dyrekcją i gronem pedagogicznym serdecznie zapraszają wszystkich rodziców, przyjaciół, znajomych, sympatyków książki i zwolenników osobistych spotkań z ludźmi, zwłaszcza tymi dorastającymi. Uczniowie i nauczyciele cieszą się na wizytę Pani Prezydentowej, która potwierdziła swój udział w Maratonie i pojawi się w szkole 19 maja.

Każdy może przeczytać fragment książki. Wszystkich miłych gości przywita wystawa prac dziecięcych wprowadzających nas w radosny, barwny świat ulubionych utworów dziecięcych i młodzieżowych. Szczegóły na afiszu.

VIII Maratonowi towarzyszy myśl przewodnia: 
„Radosne czytanie to szczęśliwe dzieciństwo .”