12 grudnia 2017 r. na basenie BOSiR-u w Brzesku odbyły się powiatowe zawody w pływaniu indywidualnym i drużynowym w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Do rywalizacji w najmłodszych kategoriach wiekowych zgłosili się uczniowie z 11. szkół powiatu brzeskiego, w tym nasza dwudziestosiedmioosobowa reprezentacja wraz z opiekunami Urszulą Kural i Marcinem Gromadzkim.

Zawody przebiegły pod dyktando pływaków z naszej szkoły, którzy w konkurencjach indywidualnych zdobyli łącznie aż 13 medali (w tym 7 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe). Tytuł mistrzów powiatu w poszczególnych stylach i kategoriach zdobyli: Maria Koczwara, Kajetan Filipowski, Emilia Wnęk, Mateusz Zwolak, Marcel Kieroński, Hubert Kusiak i Julia Dadej.
Również w pływaniu sztafetowym 6 x 50 m stylem dowolnym nasze dziewczęta i chłopcy dzielnie się spisali, wygrywając swoje wyścigi z ogromną przewagą nad pozostałymi rywalami. W skład „złotych” sztafet weszli: Judyta Kusion, Natalia Jedynak, Maria Koczwara, Ksenia Nowak, Laura Kaczmarek i Julia Dadej oraz Karol Sowa, Aleksander Kuś, Marcel Słobodzian, Marcel Kieroński, Hubert Kusiak i Mateusz Zwolak.

{gallery}zaw_pl2017{/gallery}