W tym roku szkolnym w dniach 18-22 maja 2015 r. uczniowie klas 2b, 2d i 3b wyjechali na zieloną szkołę  do Murzasichla. Przez pięć dni realizowali program ph. „Witajcie kochane góry”.

Zobaczyli zaporę  i zamek w Niedzicy, a także mieli okazję popłynąć statkiem po jeziorze Czorsztyńskim. Wielkim osiągnięciem była wędrówka szlakiem turystycznym  do Morskiego Oka. W Zakopanem wyjechali kolejką torową na Gubałówkę skąd oglądali panoramę Tatr.

Szlakiem turystycznym przeszli do Butorowego Wierchu i zjechali wyciągiem krzesełkowym.  Zwiedzili kościół i cmentarz na Pęksowym Brzysku, kościół na Krzeptówkach i w Jaszczurówkach. Zapoznali się z muzyką i humorem góralskim.

Podczas pobytu organizowane były także gry i zabawy na boisku i placu zabaw. Odbył się także turniej sportowy.

{gallery}zielona_szkola{/gallery}