Tegoroczne ferie zimowe obfitowały w wiele ofert dla dzieci i młodzieży. Nasza szkoła również wysunęła propozycję spędzenia wolnego czasu w jej murach. Szkolne zimowisko spotkało się z zaskakującą akceptacją i tak w pierwszym tygodniu zimowej przerwy zaroiło się u nas jak w ulu. Wyjątkowo dużo uczniów  klas I– VII zdecydowało się na czas wolny ze swoją „dwójką”. I nie pożałowało.
Oj działo się przez te pięć dni!

Każda chwila wypełniona była zabawą, warsztatami twórczymi, grami zespołowymi, logicznymi i zręcznościowymi, zajęciami szachowymi, spotkaniami z ciekawymi ludźmi, wyjściami w różne miejsca Brzeska. Między zajęciami na uczestników czekały pyszne śniadania i obiady. Pogoda również włączyła się w organizację, ponieważ spadł śnieg i dzieci natychmiast wyległy na pole –lepiły bałwany, zjeżdżały na sankach z górki na pazurki, urządzały zabawy śnieżkami, spacerowały po świeżym powietrzu. Na sali gimnastycznej pod czujnym okiem nauczycieli grały w różnego rodzaju piłki, uczyły się tańca „Belgijki”, urządzały zawody sztafetowe.
Do szczególnych atrakcji należały:
* spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Brzesku , który rozmawiał o bezpiecznym poruszaniu się po ulicy, w domu, w akwenach wodnych, w sieci, czemu towarzyszyła projekcja filmów poglądowych;
* wyjścia do RCKB w Brzesku – na zajęcia rytmiczno – muzyczne, taneczne pod kierunkiem trenerów z RCKB, na warsztaty artystyczne (rękodzieło, muzyczne – folklor, orkiestra dęta, karaoke) oraz na warsztaty krótkich choreografii tanecznych, piosenek, przedstawień kabaretowych;
* wyjście do kina „Planeta” w Brzesku na film pt.: „Tedi i mapa skarbów” ;
* wizyta w nowym muzeum brzeskim;
* wycieczka na stadion OKS w Brzesku – zwiedzanie obiektu.

Program zimowiska podporządkowany był rozwijaniu świadomości uczniów pod kątem dbałości o zdrowy tryb życia oraz wyrobienie u uczniów umiejętności dokonywania prawidłowego wyboru, kształtowaniu postaw koleżeństwa, wzajemnej życzliwość i pomocy oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Treści były zgodne z ogólnymi założeniami programu wychowawczo – profilaktycznego szkoły.
Opiekę nad uczestnikami zimowiska sprawowali  nauczyciele – wychowawcy:  Gibas Elżbieta kierownik zimowiska, Budnik Monika, Bednarczyk – Fido Magdalena, Cebula Maria, Gnyla Magdalena, Haber Iwona, Klimek Edyta, Klimek Marta, Kołodziej Konrad, Kraj Lidia, Lechowicz Katarzyna, Łanocha Natalia, Olchawska Magdalena, Pabian Maria Podłęcka Agata, Pytel Patrycja, Zych – Witowska Dorota.
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji naszego zimowiska i pozwolili dzieciom fantastycznie odpoczywać, rozwijać się, bawić i zawierać nowe przyjaźnie  składamy gorące podziękowania.
To się jeszcze powtórzy!

{gallery}zimowisko2018{/gallery}