30 kwietnia 2015 roku członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Ziemi Brzeskiej mieli przyjemność wysłuchać wykładu pod tytułem Stanisława Sosnowska-poetka Wiosny Ludów. Między Gdowem , Bochnią a Brzeskiem zorganizowanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku .Pani Janina Kęsek, historyk i kustosz Muzeum im. Fischera w Bochni, dotarła do nieznanych dotąd faktów związanych z życiem poetki, która część swojego życia spędziła w Brzesku i tu na starym cmentarzu została pochowana.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że Stanisława Sosnowska była matką Ludwika Solskiego, wybitnego aktora, reżysera, dyrektora teatru.

Więcej informacji na temat Stanisławy Sosnowskiej można znaleźć na stronie portalu brzesko.ws, gdzie została zamieszczona obszerna relacja z wykładu opracowana przez p. Jacka Filipa.

KLIKNIJ TUTAJ

{gallery}znani_krajanie{/gallery}